0

Binance, Coinbase Hisse Token’ini Listeleyecek

Bitcoin’in 64350$ seviyesine çıkarak teni zirvesiyle ile birlikte gözler yine ona çevrildi. Bitcoin dominansı düşmesi ile birlikte altcoinlerde güzel yükselişler görüldü.Bu süreçte 55.000$ üzerinde akümüle olan Bitcoin, Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesine kısa süre kala rekoru tazeledi ve 63.700$ üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Özellikle market hacmi bakımından dünyanın en büyük bankalarını bile geride bırakması beklenen Coinbase hissesinin referans fiyatı Nasdaq tarafından açıklandı. Açıklanan bilgiye göre Coinbase hisse başına 250 dolardan işleme açılacak.

Tahmini olarak 266.2 milyon hisse olduğu düşünüldüğünde ortalama olarak 66.5 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile listelenecek olan Coinbase’in, en az 100 milyar dolar piyasa değeri ile çıkacağı tahmin ediliyordu. Zira FTX gibi borsalarda 604 dolardan işlem gören Coinbase hissesi (halka arz öncesi sözleşmeler) Nasdaq’ta beklentinin altı bir fiyatla listelenecek.

Referans fiyatın, tahmini bir değer olarak açıklandığını ifade eden Nasdaq, bunu belirlerken kamuya açık olan bilgilerin ve piyasaya duyarlılığının kullanıldığını ifade etti. Coinbase hisse başı değerinin beklenenden düşük gelmesi henüz piyasada bir düşüş etkisi yaşatmasa da ABD piyasalarının açılmasıyla piyasanın nasıl şekilleneceği daha net ortaya çıkacaktır.

Binance, Coinbase Hisse Coinini Listeleyecek!

Binance, hisse coinlerinin alım satımını 12 Nisan Pazartesi günü Tesla hissesiyle devreye almıştı. Açıklamada ilerleyen dönemde daha fazla hisse senedi token’ının işleme açılacağı kaydedilmişti. Söz konusu yeni özellik için Almanya’daki kullanıcılara adres kanıtı gibi ek KYC önlemleri uygulanırken hizmet hizmet Türkiye, ABD, Çin anakarası ve diğer kısıtlı yargı alanlarında kullanılamıyor.

Binance, bunun için FTX ve Bittrex Global’in de işbirliği içinde olduğu Alman finans firması CM Equity AG ve İsviçre merkezli tokenizasyon şirketi Digital Assets AG ile anlaştı. Borsa, hisse seneti token işlemleri için herhangi bir komisyon almıyor.

Binance listeleme ile ilgili paylaştığı tweet:

Coinbase’in Nasdaq’ta Listelenmesinin Bitcoin’e (BTC) Etkisi Ne Olacak?

Deneyimli analist Tesla’nın Bitcoin yatırımını açıklamasının ardından oluşan fiyat hareketleri üzerinden bir karşılaştırma yaparak, Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesinin bir sonraki 10.000$’lık hareketin fitilini ateşleyeceğini ifade etti.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar