0

Bitcoin 28800 Dolardan Geri Döndü

Dün Çin’in kripto paralara yönelik kısıtlamalarla ilgili yaptığı toplantılar nedeniyle hızla düşen ve 28.800 bin doları gören Bitcoin bugün sabah saatlerinde 34.500 doları gördü.

Dün yüzde 12 değer kaybederek 28.805 doları gören Bitcoin, Ocak ayındaki seviyesine gelerek 30 bin doların altına düşmüştü. Bitcoin, Nisan ortasında en yüksek seviyesi olan 64800 dolara yükseldiğinden bu yana yaklaşık yüzde 50 değer kaybetti. Yazımızı yazdığımız sırada bitcoin 33.930$ civarında işlem görmektedir.

Bitcoin, Neden Düştü?

Çin Merkez Bankası, dün dünyanın en büyük çevrimiçi ödeme platformu olan AliPay’in ve ülkedeki büyük bankaların yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştirmiş ve bu toplantıda kripto paralar üzerindeki yasakları vurgulamıştı. Toplantının ardından Bitcoin ve Ethereum gibi para birimleri aşağı yönlü seyretmiş ve Bitcoin, kritik eşik olan 28.800 doları gördü.

Kripto para traderları neler söylüyor birlikte bakalım!

William Clemente paylaştığı tweet’inde: SOPR verisine göre en son ocak ayında yaptığı hareketi yapıyor. Bu boğanın tekrardan başlayabileceği ve buraların dip noktası olacağı anlamına geliyor.

Eric Wall paylaştığı tweet’inde : Madencilerin 2 haftada sadece 2.5k BTC sattığını söylüyor. Bunun piyasaya etkilemediğini MicroStrategy’nin ceo’su Saylor bunun 5 katını satın aldığını söylüyor ve bunun sadece 1 kişi olduğunu bunun gibi bir çok kişi olduğundan bahsediyor. Madencilerin aslında satmaya değil hodl yaptığını, bunun aslında oldukça güzel bir haber olduğunu madencilerin piyasada önemli oyuncular olduğunu hepimiz biliyoruz. Madencilerin satmaması boğanın hala devam edeceğine inanmalarından kaynaklanıyor olabilir.

Roul Pal paylaştığı tweet’inde : Aslında teknik analizden daha çok farklı bir konuya değinmiş burada, yatırım yaptığımız şeyin fiyat, volatilite’den daha önemli olan teknoji ve adaptasyon eğrisi ile değerlendirmemiz gerektiğini söylemiş. Burada internet ile bitcoin’in adaptasyon süresini karşılaştırmış. Bitcoin’in bu hızla büyümesi internetin yaygınlaşmasından daha hızlı bir şekilde yayılmasına ve büyümesine sebep olacağınından bahsetmiş. Aslında gerçekten güzel bir konuya değinmiş bitcoin’in daha fazla kişiye ulaşması hem popülerlik hem de güvenilirlik açısından oldukça olumlu olacaktır.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar