0

Bitcoin Haftalık Kapanışı Yaptı!

Bitcoin son günlerde fiyatlaması ile gündemden düşmüyor. Haftalık kapanışı 20,570 seviyesinde yapan bitcoin yılın en düşük seviyesi olan 17.592$’dan %16.7 yükseldi. Yazımızı yazdığımız sırada bitcoin 20,360 seviyesinden işlem görüyor. Ethereum ise bir önceki kapanışından %13’ten fazla artarak 1.131 dolara yükseldi. Bitcoin’in yükselişinin ardından “Ralli mi başladı” sorusu sorulmaya başlandı.

Tepki alarak yukarı yönlü bir hareket görüyor olsak da, bitcoin haftalıkta MA200 altında bir kapanış yaptı. Ayı piyasalarında fiyatlar düşmeden önce kısa süreli yükselişler görülebiliyor. Finans dünyasında bu fiyat yükselişleri “ölü kedi sıçraması” olarak tanımlanıyor. Eğer bitcoin haftalık kapanışlarda MA200 üstünde bir kapanış yapmazsa ayı piyasından çıktığımızı söylemek yanlış olur. Bu yüzden bu haftaki kapanışın önemli bir rol oynadığını söyleyebiliriz. MA200 22.500 dolar seviyesinden geçmektedir. Bitcoin’de bu seviye üzerinde kapanışlar görmeye başladığımızda yeniden yükselişler başlayabilir.

Bitcoin Neden Yükseldi?

National Alliance Securities’in uluslararası sabit gelirli başkanı Andrew Brenner Pazar günü yaptığı açıklamada, Bitcoin’deki artışın muhtemelen perakende yatırımcıların bazı profesyonel tüccarların faaliyet gösterdiği hafta sonu dijital para birimini satın almalarının sonucu olduğunu söyledi.

Brenner, “Bazı alıcılar, Bitcoin kısa vadeli çekicilik gösteren bir seviyeye ulaştığını, artık yükseliş için iyi bir zaman olduğunu düşünüyor” dedi.

Güncel Airdrop ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar