0

Bitcoin Haftaya Pozitif Başladı

Kripto para piyasası yeni haftaya kısmi iyimserlikle başladı. Haftalık kapanışı olumsuz haberlere rağmen 34700 dolar civarında yaptı. Lider kripto para birimi, bitcoin tekrar 35 bin dolar seviyesini test etmeye çalışıyor ama buranın hala güçlü bir direnç olduğunu unutmamalıyız. Daha önce bu kısmı test edip sert bir şekilde düşüş gelmişti. Eğer bu kısmı kırabilirsek sırasıyla 37.000 – 40600 seviyelerine ulaşacağımızı düşünüyorum ama bu kısımlardan red yiyeceksek, sırasıyla 32.000- 30000 desteklerini test edecektir.

Haftaya olumsuz etkliyen haberler:

Çin hükümetinin kripto paralara karşı olan tutumu nedeniyle Çin’in ilk kripto para borsası BTCChina faaliyetine son verme kararı aldı. Çin hükümetinin kripto para piyasalarına yönelik baskısı nedeniyle Çin’in ilk kripto para borsası BTCChina kapısına kilit vurma kararı aldı. Çin’in ilk ve en uzun geçmişse sahip kripto para borsası Çin hükümetinin baskılarına dayanamadı. Bir diğer haber ise japonya ve ingiltere’den geldi.

İngiltere’deki Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’i yasakladı.FCA aynı zamanda Binance internet sitesi ile ilgili bir uyarı yayımlayarak insanları kripto varlıklardan yüksek kazanç elde edebileceklerini öne süren reklamlara karşı dikkatli olmaya çağırdı.FCA’in bu adımı dünyanın dört bir yanındaki düzenleyici kurumların kripto para borsalarına karşı politikalar geliştirdiği bir dönemde geldi.

Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Japonya pazarında ülkede resmi kaydı bulunmadan faaliyet gösterdiği gerekçesiyle ticaret hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance hakkında uyarıda bulundu.FSA tarafından yayımlanan uyarı metninde Changpeng Zhao yönetimindeki Binance Holdings Limited’ın kayıtsız bir şekilde kripto para borsası olarak faaliyet gösterdiği belirtildi. FSA, geçen ayın sonunda türev borsası Bybit hakkında da uyarı metni yayımlamıştı.

Olumlu olarak görebileceğimiz haber’de mevcut:

Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego Pazar günü yaptığı açıklamada, bankacılık işinde Bitcoin kullanmaya başlayabileceğini ve ülkenin kripto para birimini kabul etmeye başlayan ilk bankası olabileceğini söyledi. 15,8 milyar ABD doları olarak tahmin edilen bir aile servetiyle Meksika’da üçüncü olan Salinas, büyük Banco Azteca bankacılık işinin sahibi. Salinas geçen yıl likit portföyünün yaklaşık yüzde 10’unun Bitcoin’e yatırıldığını söyledi. Pazar günü, tüm yatırımcıların kripto para birimini ve geleceklerini incelemesi gerektiğini söyledi.

Dikkat etmemiz gereken 35000 seviyesi olduğunu unutmamalıyız bu seviyede güçlü satıcılar, piyasayı domine etmeye çalışıyor. Günlük kapanışı bu seviyenin üstünde yapabilirsek oldukça güzel olacaktır.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar