0

Bitcoin Neden Düştü?

Bitcoin 53.500 dolara düşerken toplam piyasa değerinde 100 milyar dolar kaybedildi.   Birkaç saatlik mumda tüm piyasa kırmızıya döndü ve kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde 100 milyar dolardan fazla kaybedildi. 53500 seviyelerinden destek bularak tekrardan yukarıya doğru bir artış yaşansada halen tehlike geçti demek için erken yazıyı yazdığımız sırada, bitcoin 54.400 seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin fiyatındaki düşüşün sebebi Yellen’ın açıklamaları mı?

ABD Hazine bakanı Janet Yellen’dan kripto para piyasalarını ilgilendiren bir açıklama daha geldi. Yellen, Kripto para piyasaları ile yeterli düzenleyici çerçeve bulunmadığına ilişkin açıklama yaptı. Kripto para yönetmeliğinin ele alınması gereken bir konu olduğunu hatırlatan Yellen’ın açıklamaları sonrası, Bitcoin yeniden 54.000$’a  geriledi.

Janet Yellen’ın katıldığı oturumda kripto paralara ve faiz artırımına ilişkin yaptığı açıklamalar tartışılmaya devam ediyor. İlk aşamada “ekonomimizin aşırı ısınmaması için faiz oranlarını biraz yükselmesi gerekebilir” açıklamasında bulunan Yellen’ın açıklamaları FED’in bağımsızlığına gölge düşüreceği için tepkiyle karşılandı.

Tüm piyasalar bu açıklama nedeniyle büyük bir düşüş yaşadıktan ve açıklamalar tepkiyle karşılandıktan sonra Yellen Fed’e faiz konusunda bir tavsiye vermesinin mümkün olmadığını ve açıklamalarının yanlış anlaşıldığını ifade etti. Piyasaları kana buladıktan sonra bu açıklamalarından dönen Yellen: “Fed’den faiz artırımı beklemiyorum ya da bu konuda tavsiyede bulunmuyorum. Faiz oranlarının gelecek dönemde yapısal nedenlerle düşük kalmasını bekliyorum” dedi.

Açıklamalarından kafası karışık olduğu anlaşılan ABD Hazine Bakanı kripto para regülasyonları ile ilgili de konuştu. Kripto para düzenlemelerinin yeterli bir çerçeve oluşturmadığını aktaran Yellen, regülasyonların sinyalini vererek kripto para yönetmeliği ele alınması gereken bir konudur.” dedi.

Bu açıklamalarında gölgesinde sallanan Bitcoin yeniden 54800$ seviyelerine çıkmayı başardı.

Bitcoin Daha Fazla Düşer mi?

İlk ana destek olan 54.500 dolar aynı zamanlarda son zamanların en düşük seviyesine karşılık geliyor. 54.500 dolarlık desteğin altındaki aşağı yönlü bir kırılma olursa 52.000 dolarlık destek bölgesine doğru bir düşüş görebiliriz. Günlük kapanışa göre dikkatli olmalısınız. İşlemlerde stop kullanmayı unutmayın 🙂

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar