0

Bitcoin Neden Düşüyor?

Bitcoin‘de sert bir düşüş hareketi başladı. Dün ABD Merkez Bankası (FED) açıklamasıyla birlikte dakikalar içinde 40 bin doların üzerine çıkan ve gün içinde 39 bin doların üzerinde işlem gören bitcoin akşamüstü büyük bir düşüş yaşadı. 35.500 dolarları gören bitcoin, yazımızı yazdığımız sırada 36.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Nasdaq ve S&P 500 Düşüşte

Bitcoin’in son dönemde pozitif korelasyona sahip olduğu teknoloji hisseleri borsası Nasdaq’da %5.8 düştü ve haberin yazıldığı dakikalarda 12850’den işlem görüyor. S&P 500’de de düşüş %3.56 oldu ve borsa şu anda 4146’dan işlem görüyor. Son zamanların düşen diğer önemli hisselerinden Amazon %7,76, Apple %4,19, TESLA ise %7,23 değer kaybetti.

Bitcoin neden düştü?

Bitcoin’deki düşüşün şu ana kadar net bir sebebi olmasa da, hem teknoloji hisselerindeki düşüş hem de SEC’nin, madencilik cihazı üreticisi Canaan’ı “incelemeye tutulan Çinli şirketler listesi”ne dahil etmesi bu hareketi tetiklemiş olabilir. Gelişme bugün itibariyle Canaan tarafından da resmen duyuruldu.

Çin merkezli şirket, “Yabancı Şirketleri Sorumlu Tutma Yasası” kapsamında yapılan soruşturmaya 25 Mayıs’a kadar itiraz etme hakkına sahip. ABD’de yürürlüğe giren bu yasa şirketlerin yabancı bir hükumet tarafından sahip olunmadığı ya da kontrol edilmediğini garanti alma amacıyla çıkarılmıştı.

Güncel kripto para haberleri ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Güncel Kripto para haberleri için “Güncel kripto para haberleri” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar