0

Bitcoin neden düşüyor? Ne yapmalıyız?

Bitcoin son 24 saat içinde yüzde 4 düşüşle 55.473 dolara gerilerken, bitcoin’in toplam piyasa değeri de 1 trilyon 43 milyar dolara geriledi. Bu düşüşler ayı sezonu mu başladı şeklinde bir algı oluşturdu ve panik satışları geldi.

Bitcoin’de düşüş olurken altcoinlerde ezilme %10- %30 arası değişmekte. Öncelikle bunun gayet normal olduğunu söylememiz gerekiyor, çünkü çok kısa sürede bir çok altcoin 2x,3x ve daha fazlasını gördük bunun düzeltmesi gerekiyordu, piyasa sürekli artarak yükselemez.

Ayrıca son zamanlarda çok fazla “shit” diye adlandırdığımız coinler pumplanmaktaydı, bu coinler diğer coinlere göre ekstra fazla düşmesi çok normal bir olay piyasaya yeni başlayan arkadaşlar malesef bir kaç fenomeni izleyip gaza gelip, ilk seferde biraz kazanarak olayın rehavetine kapılıyor.

Kazandığında ya satmayıp daha fazla yükseleceğini düşünüyor, yada belli bir seviyeden satıp daha fazla yükselecek fomosuna kapılıp daha yüksekten alarak bir önceki karını eritip, ekstra bir zararın içine kendini sürüklüyor. Malesef bu durum gerçekten üzücü.

Bitcoin Düşerken Analistler Neler Söyledi?

Vaido Veek 54000 seviyelerinden destek alacağını belirtiyor.

Michael van de Poppe 56.000 dolar civarında yer alan destek seviyesine dikkat çekti. Bunun kırılması durumunda ise 53.000 dolar ve 50.000 doların destek olarak çalışabileceğini aktardı:

Tading Shot analizi gerçekten güzel bir açıklama gibi olmuş fibonacci geri çekilmesine göre zaman dilimlerinin, düşüşleri ve düşüşlerden sonra gelen tepki alımlarını göstermiş. Ayı sezonu geldiğinde böyle bir durum bekleyebiliriz şuan için böyle bir şey söz konusu değil rahat olabilirisniz. 🙂

Bu düzeltmenin sırasıyla 55k-53k-50k seviyelerini takip etmemiz gerekiyor.Bitcoin buradan tepki alarak yükselişe geçebilir. Ayı sezonu geldi şeklinde söylebilmek için çok erken 50k altında 4 saatlik kapanışlar görürsek o zaman ayı sezonu hakkında konuşabiliriz. Bitcoin yazı yazılırken 56.220 dolar seviyesinden işlem görüyor. Stoplarınızı kullanarak zararınızı azaltabileceğinizi unutmayın.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar