0

Bitcoin neden düşüyor?

Bitcoin’in sert düşmesi alt coinler için adeta deprem etkisi yarattı. Gece yarısı 43000 dolar bandında hareket eden Bitcoin, yaklaşık yüzde 20’i düşüşle 30000 bandına kadar hızlı bir geri çekilme yaşadı. Bir çok altcoin’de bu yüzde 40 seviyelerine ulaştı. Yazı yazılırken 33500 dolardan işlem görüyor.

Düşüşün Arkasındaki Sebepler Neler?

Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamalarından sonra Çin’den gelen haberler ve yeni yatırımcıların panik satışları, düşüşü daha da derinleştirdi.

Dün yayılan bir söylenti, Bitcoin fiyatında ikinci bir düşüş dalgasını getirdi. Çin’in Bitcoin dahil, kripto paraları yasakladığı iddia edildi. Bununla birlikte Çin’den gelen açıklama, yeni değildi ve öncekilerin bir tekrarıydı. Yıllardır yapılan açıklama yenilenmişti. Reuters, Çin’in finans ve ödeme kuruluşlarının kripto parayla ilgili iş yapmasını yasakladığını yazdı. Bu haber üzerine piyasada satış baskısı ortaya çıktı.

“Çin Bitcoin’i yasakladı” haberleri, daha önce pek çok defa görüldü. 2017 yılının Eylül ayında Çin’de kripto paralara karşı sıkı önlem alınmış, borsalar ve ICO’lar kapanmaya zorlanmıştı. Öte yandan ülkede hem madencilik endüstrisi hem de bireylerin kripto para alımları artarak devam etti, sektör gelişimini sürdürdü.

Son düşüşte özellikle yeni yatırımcıların satışları, düşüşü daha da hızlandırdı. Dünkü veriler, 1.1 milyon adresteki tüm coin’lerin satıldığını gösteriyor. Bu da panik satışını ortaya koyuyor.

Bitcoin, 40 bin doların altına inmeden önce kripto para borsalarına yüklü Bitcoin girişleri de dikkat çekti. Binance’e bugüne kadar görülmeyen miktarda Bitcoin yatırıldı.

Bitcoin Düşerken Analistler Neler Söyledi?

Bitcoin Archive bugün paylaştığı bir gönderide 2017 yılında düşüş ve sonrasında gelen hareketleri gösteriyor..

Jess Coin : Bu seviyelerin alım yapmanın mantıklı olduğunu söylüyor.

Whale Map : 33.000 dolar seviyelerinin dip olacağını belirtmiş.

Düşüşün bittiğini ve yükselişe geçiyor şeklinde söylebilmemiz için sırasıyla 38000-40000-42000 seviyelerini takip etmemiz gerekiyor.Bitcoin, 32000- 33000 seviyesinden tepki alarak yükselişe geçebilir. Ayı sezonu geldi şeklinde söylebilmek için çok erken 30k altında günlük kapanışlar görürsek o zaman ayı sezonu hakkında konuşabiliriz. Bitcoin yazı yazılırken 33500 dolar seviyesinden işlem görüyor. Stoplarınızı kullanarak zararınızı azaltabileceğinizi unutmayın.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar