0

Bitcoin Tekrardan 30.000 Doların Altında

Bitcoin 14 Nisan’da 64 bin 800 doları görerek tüm vakitlerin en yüksek düzeyini görmüştü. Mayıs ayında başlayan büyük düşüşle 30 bin dolara kadar çekilen BTC, bir müddettir 30-40 bin dolar aralığındaki dar bölgede hareket ediyordu. Bitcoin için 30 bin dolar kuvvetli bir destek olmuştu ama bugün o desteği yitirmiş bulunmakta.

Bitcoin, gün içerisinde 29.278 dolar seviyesine kadar düştü. Yazımızı yazdığımız sırada bitcoin fiyatı 29.720 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto paralardaki düşüşte küresel hisse senedi piyasalarındaki satış baskısı ve Çin cephesinden kripto para işlemlerine peş peşe gelen yasaklar etkili oldu. Bitcoin zayıflığıyla birleştiğinde, bu kripto pazarını daha da aşağı çekti.

Destek ve direnç noktalarımıza bakalım

Eğer buralardan destek bulamazsa düşüş sırasıyla 28 bin, 25 bin, 23 bin dolar şeklinde 20 bine kadar yolculuğumuz başlayabilir. 20bin dolar çok büyük bir destek noktası olacağından eğer böyle bir düşüş gelecekse ayı sezonunun burada sonlanacağını düşünüyorum. Şahsi fikrim 20 bin doları konuşmak için henüz erken eğer geri dönüş göreceksek sırasıyla 31 bin, 34 bin 36 bin seviyelerine çıkmalıyız ve en önemli destek 40.000 dolar barajını aşarsak tekrardan boğa piyasasını konuşabiliriz. Destek ve direnç noktaları ne kadar uçuk gözüksede bir kaç ay önce 60 bin dolardan düştüğümüzü unutmamamız gerekir. Kripto para piyasısında malesef manipüle haberler nedeniyle çok hızlı bir şekilde yön değişebiliyor.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar