0

Bitcoin Yeni Aya Yükselişle Başladı!

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal hareketinin ardından açıklanan yaptırımların kripto para birimlerine yarayacağı spekülasyonuyla Bitcoin Temmuz ayından bu yana en hızlı yükselişini kaydetti.

Bitcoin 15 Şubat’tan bu yana ilk kez 44 bin dolar seviyesini aştı. Bitcoin yazımızı yazdığımız sırada 44.200 seviyesinden işlem görüyor.

Coinmarketcap’de yer alan verilere göre kripto para piyasaları son 24 saatte yüzde 11.7 yükselerek 2 trilyon dolara geldi. Ethereum fiyatı yüzde 12 artarak 2 bin 926 dolar seviyesine kadar çıktı.

Bitcoin, buradan yükselişe devam edecekse sırasıyla izlemeniz gereken hedefler 46.500, 49.500, 53.200 dolar seviyeleri olacaktır.

BITCOIN NEDEN YÜKSELDİ? 

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi dünyanın gündemindeki yerini koruyor. ABD ve Avrupa ülkelerinin Rusya’ya yönelik sert yaptırım kararı alması kripto para piyasasında yatırımcı davranışlarını etkiledi. 

ABD ve Avrupa ülkelerinin Rusya’yı SWIFT sisteminden çıkardığını açıklaması ise yaptırımların en büyüğü oldu. Rusya’nın dünya ticaretinde önemli bir etkene sahip olan para transferi sistemi SWIFT’ten çıkarılması endişelere yol açtı. Ancak Rusya’nın SWIFT’e alternatif olabilecek bir sisteme geçebileceği belirtiliyor. 

Güncel Airdrop ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar