0

BlackRock kripto para hizmeti sunmaya hazırlanıyor

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, planlardan haberdar olan üç kişiye göre yatırımcı müşterilerine kripto para birimi alım satım hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Kurumlar için 10 trilyon doların üzerinde varlığı yöneten New York merkezli şirket, kripto para birimi alanına “müşteri desteği ticareti ve ardından kendi kredi olanaklarıyla” girmeyi planladığını söyledi. Başka bir deyişle, müşteriler teminat olarak kripto varlıklarını taahhüt ederek BlackRock’tan borç alabilecekler.

Kaynaklar BlackRock’un, kamu emeklilik planları, bağışlar ve devlet varlık fonları da dahil olmak üzere müşterilerinin, varlık yöneticisinin entegre yatırım yönetimi olan Aladdin (“Varlık, Borç, Borç ve Türev Yatırım Ağı”nın kısaltması) aracılığıyla kripto para yatırımı yapmasına izin vereceğini söyledi. Bu hizmetin resmen ne zaman açıklanacağı ise henüz bilinmiyor.

b

Şirket tarafından bir açıklama yapılmadı. Ancak geçtiğimiz Haziran ayında şirketin Aladdin’de görevlendirmek için blockchain strateji lideri alım ilanı yayınladığını biliyoruz. Bu günlerde, Wall Street bankalarının ve büyük finans kurumlarının, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Citi gibi dikkatli bir şekilde stratejiler seçerek kriptoya yöneldiği biliniyor.

BlackRock, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderilen bir dosyaya göre CME Bitcoin vadeli işlemleri de dahil olmak üzere kripto ile ilgili piyasaya bazı olumlu sinyaller gönderdi. Geçen ay BlackRock, ABD’de ve yurtdışında kripto teknolojilerinde yer alan şirketlerden oluşan bir endeksi izleyerek iShares Blockchain ve Tech ETF’yi başlattı.

BlackRock ayrıca Michael Saylor‘un şirketi MicroStrategy‘nin %16,3’üne sahiptir. Yani daha şimdiden dolaylı kripto para yatırımı yaptığını söyleyebiliriz. Planlar hakkında bilgisi olan ikinci bir kişi, BlackRock’un “kesin kripto ile pratik yapmak istediğini” ve bunu araştırdığını doğruladı. Üçüncü bir kaynak, BlackRock içinde kriptoyu değerlendiren “yaklaşık 20 kişilik” bir çalışma grubuna atıfta bulunarak, “Herkesin aldığı tüm akışı görüyorlar ve bundan biraz para kazanmaya başlamak istiyorlar” diye ekledi.

Güncel Airdroplar ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar