0

FBI Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı!

Kripto para kullanımının artması beraberinde dolandırıcı haberlerinin de artmasında neden oldu. Her geçen gün farklı şekillerde duyulan dolan-dırıcı haberleri yatırımcıların borsadan aldığı güveni azaltmaktadır. Dolandırıcılıklar artarken FBI kripto para yatırımcılarını uyardı! Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) yaptığı önemli uyarılar Türkiye’deki yatırımcılar için de önem arz ediyor.

Yatırımcıların çoğu borsaların güvenilir bir şekilde fonlarını koruyabileceğini düşünse de ne kadar güvenlik önlemi alınırsa alınsın yatırımcı için bir risk bulunmaktadır. Borsada hesaplarınıza yaptığınız birçok güvenlik önlemi aşılabilir. 2 faktörlü doğrulamada buna bir örnektir. 2 faktörlü doğrulama için gerekli telefon bilgileri; hackerların SIM kart kopyalama işlemi ile bypass edebileceği de bilinmektedir. Elbette 2 faktörlü doğrulamanın hesabın güvenliğini arttırdığı bir gerçek.

FBI kripto para yatırımcılarını uyardı ve artan dolandırıcılıkların önüne geçebilmek için yatırımcıların gerekli önlemleri almasını, güvenlik tehditleri hakkında da bilgi sahibi olmasını tavsiye ediyor. Chainswap hacklenmesi de kısa bir süre içerisinde gündeme düşmüş; yatırımcıların güvenlik önlemlerine dikkat etmesi gerektiğini gösteriyor. Çalınan tokenlerin bir kısmı proje sahipleri tarafından telafi edileceği; bazılarının da Chainswap tarafından giderileceği belirtildi.

FBI Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı! Yatırımcılar Bazı Konulara Dikkat Etmeli

Twitter, instagram ya da benzeri sosyal mecralarda paylaşılan her link tıklanmamalıdır. Güvenilir olmayan linkler kullanıcılar için sıkıntı çıkarabilir.
Borsalarda kullanılan mail adresiniz, birçok yerde kullandığınız kişisel maillerden olmamalıdır. Özel bir mail kullanıp bu mailin de güvenlik önlemlerinin almak, özgün ve güçlü bir şifre kullanmak riski azaltacaktır.
Borsaya nereden erişim sağlıyor olursanız olun (tablet, akıllı telefon ve PC) güvenilir antivirüs programlarına yer verin.
Bilgisayar yada telefonlarınıza bilmediğiniz, güvenmediğiniz uygulamaları yüklememeye çalışmalısınız.
Bunların yanı sıra yatırımcılar elinden gelen tüm güvenlik önlemlerini alsada zaman zaman borsanın hacklenmesi ile yatırım fonları riske girebilmektedir. Bu risk ortadan kalkmasa da güvenilir borsalarda işlem yapmanız yaşanabilecek problemleri minimuma çekecektir. Güvenilir borsalara coinmarketcap üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar