0

FDIC, Kripto Para Risklerini Öncelikli Olarak Değerlendiriyor

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Başkanı Martin Gruenberg, kripto paralardaki riskleri öncelikli konu olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, federal hükûmet altında çalışan bağımsız bir devlet kurumu olan FDIC Başkan Vekili Martin Gruenberg, “Kripto paraların veya dijital varlıkların mevcut finansal sisteme çok hızlı entegre olması güvenliği ve sağlamlığı riske atabilir.” dedi.

Gruenberg, yerel bankalara bu tarz dijital varlıkların oluşturacağı riskleri dikkate almalarını, bu ürünleri güvenli bir şekilde ele alma konusunda çok iyi çalışmalarını ve kripto para faaliyetlerinden kaynaklanan risk yönetimi konusunda rehber olmaları gerektiğini belirtti.

2018 yılından beri bu görevi yürüten Jelena McWilliams’ın istifasının ardından, FDIC başkan vekili olan Gruenberg, 2018’in ortalarından başkan olana kadar FDIC yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu. McWillams, görevinden ayrılmadan önce FDIC yönetim kuruluyla aralarında görüş ayrılıkları yaşandığı söylenmişti.

FDIC’nin “öncelikler listesi”nde kripto paraların teşkil ettiği riskler dışında iklim değişikliğinin yol açtığı finansal risklerin ele alınması da bulunuyor

Güncel Airdroplar ile ilgili sorularınızı yorumlar üzerinden bizlere iletebilir,
daha fazla Airdrop fırsatları için “Güncel Airdroplar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar