0

Kripto Paralara Hafta Sonu Operasyonu!

Bitcoin’in sert düşmesi alt coinler için adeta deprem etkisi yarattı. Gece yarısı 61.100 dolar bandında hareket eden Bitcoin, yaklaşık yüzde 20’i düşüşle 50.900 bandına kadar hızlı bir geri çekilme yaşadı. Bir çok altcoin’de bu yüzde 40 seviyelerine ulaştı. Bitcoin 55.000 dolar bandında kendine destek bulmuş durumda yazı yazılırken 55.300 dolardan işlem görüyor. Bu düşüşler yaşanırken, binance işlem yapmayı kapattı çoğu stoplar maalesef çalışmadı.

Düşüşün Arkasındaki Sebepler Neler?

Ani çöküşün arkasındaki kesin neden bilinmemekle birlikte, ABD Hazinesinin kripto para birimleri kullanarak, kara para aklama yapan birkaç finans kurumuna yaptırım yapma ihtimali nedeniyle piyasada dump etkisi yaratmış olabilir.

Bir diğer konu ise reddit gibi forumlarda konuşulan habere göre Türkiye’nin yaptığı kriptopara yasaklamasının bitcoin için düşüşü tetiklemesi haberin detayları şu şekilde popüler yayın platformu Decrypt, “Türkiye Kripto Ödemelerini Yasaklarken Bitcoin Düşüyor” başlığıyla bir haber çıktı. Haberde “Türkiye, doğrudan veya dolaylı olarak ödeme amacıyla kripto para kullanımını yasakladı. Haber açıklandıktan kısa bir süre sonra Bitcoin %2’nin biraz üzerinde düştü” ifadeleri yer aldı. Decrypt’in haberinde şunlar yazıyor:

“Ülkenin merkez bankası tarafından bugün erken saatlerde yayınlanan bir bildiriye göre, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Türkiye’deki mal ve hizmetler için bir ödeme şekli olarak kullanılması yasaklandı. Bitcoin, kripto para birimleri içeren işlemlerle ilgili onarılamaz olası zararları ve önemli riskleri belirten duyurudan kısa bir süre sonra yaklaşık %2 düşüşle 61.600 dolara geriledi. Yeni yasa 30 Nisan’da yürürlüğe girecek.”

Türkiye, Chainalysis’in Küresel Kripto Benimsenme Endeksi’nde 154 ülke arasında 29. sırada yer alıyor. Chainalysis raporunda şu ifadeler yer alıyor: “Türk lirası son yıllarda son derece dalgalı bir seyir izledi ve bazılarının tasarruflarının bir kısmını kripto para birimine kaydırmasına neden oldu.”

Rapor ayrıca, mobil fintech ve ödeme platformlarının önceden var olan benimsenmesinin bölgedeki diğer yerlere göre Türkiye’de daha yüksek olduğunu ve sağlam bir düzenleyici çerçevenin benimsenmesi durumunda muhtemelen daha fazla kripto benimsemesine yol açacağını gösterdi.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar