0

Kripto Paralarda Düşüş Bitti mi?

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde bir çok olumsuz haber akışı ve manipüle edilerek düşüş trendine geçmişti. Bunlara örnek olarak; Çin’de madencilik yasakları, İrandan gelen yasakalama haberleri, Musk’tan gelen negatif paylaşımlar, son olarak kendini hala ABD başkanı sanan Trump bile tweet paylaştı. Tüm bu olumsuz haber akışlarına rağmen olumlu haberler gelerek piyasanın yönü bir anda değişti.

Bitcoin, gün içinde 32.500 dolardan dönerek %15 artış ile günlük kapanışı 37.388 dolar üzerinden yaptı. Yazımızı yazdığımız sırada 37.100 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin artık döndü, buradan düşüş gelmeyecek şeklinde tedbiri elden bırakmak yanlış olur. Kritik destek noktaların üzerinde günlük kapanışlar görmedik. Bitcoin için kritik noktalar, günlük de 200 günlük hareketli ortalama üzerinde bir kapanış görmemiz gerekir, böyle bir kapanış görmemiz oldukça iyi olacaktır. 200 günlük MA 41.960 dolar üzerinden geçiyor eğer önümüzdeki günlerde bu seviyenin üstüne çıkabilirsek trendin döndüğünü düşünebiliriz.

Bitcoin, neden yükseldi?

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Twitter hesabında 400 milyon dolarlık bitcoin alım gerçekleşeceğini duyurmuştu ardından Saylor, yatırımı 400 milyon dolardan 500 milyon dolara çıkardıklarını duyurdu.

Bitcoin’i resmi para olarak kabul eden El Salvador ile başlayan Latin Amerika ülkelerinden olumlu haberler gelmeye başladı. El Salvador’da yasa tasarısı 62/84 oyla kabul edildi. El Salvador’un ardından Paraguay, Panama, Arjantin, Brezilya ve Kolombiya’dan birçok politikacı da Bitcoin konusuna dahil oldular. Son olarak Meksika yasama organının bir üyesi olan Eduardo Murat Hinojosa, Temsilciler Meclisi’nde kripto para varlıkları için yasal bir çerçeve önereceğini söyledi. Hinojosa, kripto para birimine desteğini göstermek adına, Twitter profil fotoğrafına “lazer gözlerini” ekledi.

Latin Amerika ülkelerinden gelen bu haberler tüm dünyada etkisi altına alabilecek mi bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Güncel airdrop fırsatlarını görmek için tıklayınız.!!!

Airdrop Türkiye

Abone Ol 

Abone Ol :)
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar